TEL: +48 222 668 485 E-MAIL: info@elerton.com

Aktualności

Wszystko na temat poprawy Bezpieczeństwa Twojego i Twoich bliskich

sejfy

W Polsce branża zabezpieczeń nadal znajduje się w niszy rynkowej, stąd też ukształtował się jeden dominujący szablon zabezpieczeń, są to tzw. zabezpieczenia pasywne, do których należą przede wszystkim sejfy, także skrytki bankowe oraz w przypadku dokumentów różnego rodzaju centra archiwizacyjne oferowane przez specjalizujące się w tym firmy.

Skrytki bankowe – czyli kto pierwszy ten lepszy ;)

Skrytki bankowe należą do mniej popularnych produktów. Mimo , iż większość banków ma skrytki w swojej ofercie , nie zawsze taki sposób zdeponowania dóbr jest możliwy we wszystkich oddziałach wybranego banku. Takie niejako r eglamentowanie dostępności skrytek bankowych, skutkuje nierzadko ich rezerwacjami na wiele miesięcy czy nawet lat z wyprzedzeniem.
Korzystający ze skrytek spotkać się mogą jeszcze z innymi ograniczeniami. Po pierwsze, za ich wynajem trzeba płacić z góry a okres korzystania z nich musi być dłuższy niż jeden miesiąc. Po drugie problematyczna jest dość ograniczona pojemność skrytek oferowanych przez polskie banki. W przypadku przechowywania większych przedmiotów – np. licytowanych dzieł sztuki, może się okazać, że najbliższe skrytki, które go pomieszczą, znajdują się w Wiedniu (największa z tam dostępnych skrytek ma 182 cm wysokości, 60 cm szerokości i 48 cm głębokości, a jej wynajęcie na rok to koszt ok. 15,5 tys. zł.).
Skrytki bankowe są dobrze zabezpieczone – zwykle potrzeba dwóch kluczy czy zestawu kart, aby taką skrytkę otworzyć. Jednak z uwagi na bieżące prowadzenie działalności zawodowej, istotnym ograniczeniem wiążącym się z korzystaniem ze skrytek bankowych, jest brak możliwości korzystania z nich w stosownej chwili (jedynie w godzinach otwarcia placówki banku), a także obok braku możliwości ciągłego monitorowania zawartości skrytki, także stosunkowo późna informacja o każdym zdarzeniu związanym z naruszeniem jej zawartości lub systemu zabezpieczeń całego banku.

sejf - przechowywanie dóbr

Depozyt

Tradycyjny sejf = czy bezpieczny?

Do najbardziej popularnych , także na rynkach europejskich, zabezpieczeń pasywnych należą sejfy. Zwłaszcza, iż zarówno sejfy jak i szafy na dokumenty czy też szafy na broń są nabywane przez instytucje państwowe tj. wojsko, policja, kantory, banki, na które obowiązek takiego zakupu nakłada odpowiednie rozporządzenie. Najczęstszym elementem decydującym o zakupie sejfu jest nie jego jakość, wygląd ale przede wszystkim cena. A najtaniej nabyć można sejfy, zbudowane z cienkiej blachy, do otwarcia których wystarczy piła lub przecinak a czas potrzebny do tego na ogół nie przekracza jednej minuty. Jeśli do tego dodamy fakt wyposażania takich sejfów w zamki typu yale, które wystarczy podgrzać zapalniczką, by dostać się do środka, to bezużyteczność takich sejfów wydaje się nie budzić większych dyskusji. Ponadto mniejsze sejfy z zamkami dużo lepszej jakości, mogą zostać po prostu wywiezione przez złodzieja. Natomiast kolejne wzmacniania grubości ścian i ciężaru konstrukcji sejfu powodują chociażby problemy z umieszczeniem go na przykład na piętrze.

Sposób na dokumenty – firmy archiwizacyjne

Opcja archiwizowania i przechowywania dokumentów, z wykorzystaniem zaawansowanych systemów informatycznych, wydaje się być związana z podobnymi ograniczeniami jak przechowywanie dóbr w skrytkach bankowych. Przede wszystkim należy tu wymienić: brak możliwości skorzystania z dokumentów w formie papierowej „od ręki” Ponadto potrzeba gwarancji bezpieczeństwa danych, zwłaszcza w przypadku archiwizacji elektronicznej, obliguje klienta do ciągłej i uważnej obserwacji poszczególnych aspektów systemu i co z tym związane – specjalistycznej wiedzy. No i kwestia bezsprzeczna – ten sposób zabezpieczeń, dotyczy tylko części dóbr, w których posiadaniu przez krótszy czy dłuższy okres czasu znajduje się prawie każda instytucja.

Nowoczesne standardy bezpieczeństwa – rewolucja w chronieniu wartości

Przechowywanie dóbr - Elerton SensorDotychczas mowa była o zabezpieczeniach pasywnych. To, co w firmach, domach prywatnych, instytucjach ma powstrzymać złodzieja, to także zabezpieczenia aktywne – głównie monitoring. Niestety i tutaj wystarczy jeden przycisk powszechnie dostępnego urządzenia zagłuszającego, by zagłuszyć monitoring. Jeśli jednak dokonamy pełnej i kompletnej integracji zabezpieczeń pasywnych i zabezpieczeń aktywnych, uzyskamy nie tylko nową i unikalną jakość produktu ale przede wszystkim niespotykanie wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony. Takim kompletnym centrum ochrony pasywnej i aktywnej jest właśnie jedyne w Europie , oparte na technologii amerykańskiej , mobilne urządzenie – ELERTON SENSOR

Tagi: ,

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Chcesz być na bieżąco z aktualnościami Elerton® Sensor?

Zapisz się na darmowy newsletter i otrzymuj porady dot. bezpieczeństwa.

2015© Elerton®Projekt i realizacja: Agencja interaktywna Sas Design

Wszystkie prawa zastrzeżone. Zawartość niniejszej witryny jest wartością intelektualną ELERTON® SP. Z O.O., chronioną prawem autorskim, lub zostały udostępnione przez naszych Kontrahentów. Reprodukcja całości lub części zawartości niniejszej witryny internetowej - tekstu lub grafiki w jakiejkolwiek formie jest zabroniona bez pisemnej zgody właściciela. Nie ponosimy odpowiedzialności za mogące występować (chociażby z powodu używania różnych monitorów) różnice kolorystyczne pomiędzy zamieszczonymi grafikami, a faktyczną kolorystyką wyrobów. "