TEL: +48 222 668 485 E-MAIL: info@elerton.com

O URZĄDZENIU

Co oznacza pojęcie ELERTON SENSOR?

ELERTON SENSOR to miniaturowy, niezależny, zintegrowany system alarmowy w technologii HI-TECH produkcji amerykańskiej pozwalający monitorować wszystko co stanowi dla nas wartość, w każdym miejscu na świecie o każdej porze.

Czy ELERTON SENSOR ma niezbędne atesty i dopuszczenia?

ELERTON SENSOR posiada Świadectwo Kwalifikacyjne Nr 23/14 – KLASY „C” wydane przez niezależny ZAKŁAD ROZWOJU TECHNICZNEJ OCHRONY MIENIA „TECHOM” WARSZAWA. Ponadto Spółka „ELERTON” posiada KONCESJĘ Nr L-0320/14 wydaną przez MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH pozwalającą na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia realizowanych w formie zabezpieczenia technicznego.

Na jaki okres czasu urządzenie ELERTON SENSOR posiada gwarancję?

Gwarancja na urządzenie ELERTON SENSOR WYNOSI 12 miesięcy.

ELERTON SENSOR jest produktem opartym na technologii amerykańskiej, jakie są opinie użytkowników w tym kraju?

Produkt ELERTON SENSOR jest obecny na rynkach amerykańskim i kanadyjskim od 2014. Użytkownicy w liczbie ponad 100 000, według prowadzonych przez amerykańską firmę badań, potwierdzają zgodnie jego unikatowość, prostotę montażu, łatwość użytkowania a także wielorakie zastosowania ELERTON SENSOR oraz przede wszystkim skuteczne działanie i stosunkowo niski koszt użytkowania.

Czy planowana jest rozbudowa ELERTON SENSOR o kolejne funkcje?

Już wkrótce urządzenie ELERTON SENSOR będzie rozbudowane o funkcję czujnika reagującego na wycieki wszelkiego rodzaju i zalania pomieszczeń. Trwają również intensywne badania nad kolejnymi funkcjami (m.in. czujnik reagujący na opary tlenku węgla itp.)

Jaką zniżkę na ubezpieczenie mogę otrzymać z tytułu posiadania ELERTON SENSOR?

ELERTON SENSOR jako urządzenie aktywnej ochrony jest uznawane przez większość TOWARZYSTW UBEZPIECZENIOWYCH na świecie. W zależności od Towarzystwa Ubezpieczeniowego zniżki mogą sięgać nawet 15 %. Należy jednak pamiętać, że podstawą do uzyskania zniżki jest aktywne urządzenie czyli ELERTON SENSOR musi cały czas monitorować.

Zabezpieczenia zazwyczaj są drogie, skąd bierze się tak niska cena ELERTON SENSOR?

ELERTON SENSOR jest produkowany w renomowanej amerykańskiej firmie, która wykorzystuje do jego produkcji najnowocześniejsze podzespoły elektroniczne, pozwalające uznać ELERTON SENSOR za urządzenie HI-TECH. Produkcja jest w pełni zautomatyzowana co przekłada się na jego relatywnie niewysoką cenę.

DZIAŁANIE

Czy w każdym pomieszczeniu można zamontować ELERTON SENSOR?

ELERTON SENSOR może być zamontowany praktycznie w każdym pomieszczeniu. Warunkiem poprawnej pracy urządzenia jest dostęp do sieci wi-fi.

Jak działa ELERTON SENSOR w piwnicy, gdzie nie ma zasięgu wi-fi?

ELERTON SENSOR w wyposażeniu posiada także antenę, która w razie słabego sygnału wi-fi pozwala na prawidłowe działanie urządzenia.

Czy ELERTON SENSOR działa w zamkniętych szafach, kasach , pudełkach itd.?

ELERTON SENSOR znajduje także zastosowania w zamkniętych szafach, sejfach czy nawet kasach pancernych. Urządzenie działa poprawnie bez anteny, w szczególnie szczelnych miejscach, wymienionych wcześniej, sygnał wi-fi jest dodatkowo wzmacniany przy pomocy anteny, którą wystawia się na zewnątrz np. sejfu.

Czy ELERTON SENSOR można zintegrować z działającym już u mnie systemem alarmowym?

ELERTON SENSOR jest niezależnym systemem alarmowym pozwalającym na monitorowanie obiektów bez konieczności integracji z istniejącymi już systemami. Dzięki temu pozwala użytkownikowi na pełną niezależność powiadamiania osób, firm ochroniarskich i innych instytucji, które chcemy również upoważnić do otrzymywania alarmów. Przewagą ELERTON SENSOR nad tradycyjnymi systemami alarmowymi jest liczba monitorowanych wskaźników, nieograniczone możliwości umiejscowienia instalacji, pełna dowolność alarmów jakie chcemy otrzymywać, do kogo i jakie chcemy wysyłać a także okres przez jaki chcemy aby te powiadomienia były przesyłane. Powiadomienia są realizowane na trzy dowolne sposoby, które możemy otrzymywać wszystkie naraz albo wybrać sobie sposób powiadamiania. Są to w formie wiadomości tekstowej na e-mail, forma powiadomienia na telefon komórkowy a także poprzez darmową aplikację ELERTON SMART SENSOR NA SMARTFONA

Czy historia alertów na telefonie, w przypadku jego uszkodzenia lub awarii jest gdzieś przechowywana?

ELERTON SENSOR w przypadku wyboru powiadamiania na e-mail przesyła wszelkie alerty na skrzynkę mailową użytkownika tworząc automatyczną historię ze wszystkich zdarzeń. Ponadto raz w tygodniu przesyłany jest cotygodniowy raport na e-mail o stanie urządzenia.

Jakie parametry mojego telefonu musza być spełnione, by działała na nim aplikacja ?

Telefon i Tablet dla poprawnej obsługi Aplikacji ELERTON SENSOR powinien posiadać system operacyjny: na Androida – wersja iOS 2.0 i nowszy, natomiast Apple – wersja iOS 5.0 i nowszy.

Czy aktualizacje aplikacji na telefonie są automatyczne?

Aplikacja ELERTON SENSOR raz pobrana na Smartfona pozwala na bezawaryjne obsługiwanie urządzenia. Wszelkie udoskonalenia systemu odbywać się będą automatycznie.

Czy mogę wyłączyć określone alerty powiadomień na telefonie?

ELERTON SENSOR pozwala na monitorowanie i informowanie użytkownika o próbie włamania, otwarcie drzwi, zmianach temperatury, wilgotności, oświetlenia i utracie połączenia. Wszystkie te alerty można w dowolny sposób włączać i wyłączać w zależności od parametru jaki chcemy monitorować. Ta sama możliwość istnieje w przypadku osób, które upoważniliśmy do powiadamiania a także urządzenia na które chcemy aby alerty przychodziły.

Czy mogę na moim telefonie zainstalować więcej niż jedną aplikację ELERTON SENSOR np. z domu i z firmy?

Aplikacja ELERTON SENSOR może być zainstalowana jedna na jednym Smartfonie. Możemy natomiast jednym Smartfonem sterować wiele urządzeń, zamontowanych w różnych miejscach np. w firmie, w domu, na działce, w sejfie itd. Analogicznie sytuacja sterowania wieloma urządzeniami ELERTON SENSOR wygląda z poziomu PC.

Ile urządzeń ELERTON SENSOR może być zamontowanych np. w firmie bez zakłócania ich wzajemnej pracy?

Praca jednego urządzenia ELERTON SENSOR w żaden sposób nie zakłóca pracy innego urządzenia ELERTON SENSOR zamontowanego nawet w tym samym pomieszczeniu.

ZASIĘG

Jaki jest zasięg działania ELERTON SENSOR?

O zasięgu pracy ELERTON SENSOR decyduje zasięg wi-fi, które w danej chwili urządzenie wykorzystuje. Jeżeli np. nasze wi-fi w domu ma zasięg 100 metrów, ELERTON SENSOR również będzie skutecznie pracował w przestrzeni wyznaczonej taką odległością.

Czy mogę za granicą korzystać z aplikacji ELERTON SENSOR na telefonie?

Przebywając za granicą, możemy w każdej chwili skutecznie sterować urządzeniem ELERTON SENSOR, które zostało zamontowane w naszym miejscu zamieszkania. Możemy również sterować ELERTON SENSOR z poziomu PC.

Czy mogę otrzymywać powiadomienia na mój telefon z kilku różnych urządzeń ELERTON SENSOR?

Użytkownik może otrzymywać na swój jeden telefon dowolną ilość powiadomień z licznych ELERTON SENSOR, zamontowanych w różnych miejscach. Należy tylko pamiętać, aby każdemu urządzeniu nadać inną nazwę w celu lepszej identyfikacji np. ELERTON DOM, ELERTON PRACA, ELERTON SEJF PRACA, ELERTON SEJF DOM itd.

Co w sytuacji , gdy sprzedam dom czy mieszkanie, czy muszę zakupić kolejne urządzenie ELERTON SENSOR?

W przypadku sprzedaży domu mieszkania nie ma potrzeby kupowania kolejnego urządzenia ELERTON SENSOR . Wystarczy je po prostu ze sobą zabrać.

Czy możliwe jest stworzenie sieci z kilku urządzeń ELERTON SENSOR?

Każdy ELERTON SENSOR działa w sposób niezależny i nie ma potrzeby tworzenia z nich sieci.

UŻYTKOWANIE

Czy mogę przepisać urządzenie na inną osobę?

Tak, można przepisać posiadane urządzenia na inną osobę lub firmę. Wystarczy wejść w Moje Konto i zmienić dane w “Adres płatności” na nowe. Każda kolejna faktura zostanie wystawiona już na nowego płatnika.

Czy po zakończeniu okresu abonamentu trzeba zwrócić urządzenie?

ELERTON SENSOR jest sprzedawany jako urządzenie i staje się on własnością kupującego. Co więcej, kupujący może kupić ELERTON SENSOR w dogodnym dla siebie czasie, a włączyć je dopiero za jakiś czas np. w sytuacji szczególnej potrzeby – jak wyjazd na wakacje.

Jakie oszczędności generuje zamontowanie ELERTON SENSOR?

ELERTON SENSOR umożliwia uzyskanie ogromnych często niemierzalnych oszczędności, począwszy od samej zniżki w Towarzystwach Ubezpieczeniowych poprzez oszczędności z tytułu zapobiegania niespodziewanym zdarzeniom takim jak: pożary, zmiany wilgotności, utrata wartości z powodu kradzieży z włamaniem, zmiana oświetlenia itd. aż po codzienne bieżące oszczędności związane z racjonalną gospodarką, oświetleniem (prądem w ogóle) czy wodą.

Nie jestem biegły w aplikacjach mobilnych i korzystaniu z komputera, czy poradzę sobie z aplikacją ELERTON SENSOR?

Aplikacja mobilna ELERTON SENSOR, zainstalowana na telefonie, jest bardzo prosta i intuicyjna w obsłudze. Podobnie z poziomu PC każda osoba, która potrafi obsługiwać komputer poradzi sobie bez problemów z obsługą systemu. Ponadto do dyspozycji Użytkowników pozostają osoby z biura Wsparcia Technicznego, które służą merytorycznym wsparciem i pomocą w przypadku problemów z instalacją.

Czy starsi ludzie (seniorzy) poradzą sobie z ELERTON SENSOR?

Seniorzy, posiadający podstawową umiejętność obsługi komputera poradzą sobie bez problemów z obsługą systemu. Osoby z biura Wsparcia Technicznego służą merytorycznym wsparciem i pomocą w przypadku problemów z instalacją.

Chcesz być na bieżąco z aktualnościami Elerton® Sensor?

Zapisz się na darmowy newsletter i otrzymuj porady dot. bezpieczeństwa.

2015© Elerton®Projekt i realizacja: Agencja interaktywna Sas Design

Wszystkie prawa zastrzeżone. Zawartość niniejszej witryny jest wartością intelektualną ELERTON® SP. Z O.O., chronioną prawem autorskim, lub zostały udostępnione przez naszych Kontrahentów. Reprodukcja całości lub części zawartości niniejszej witryny internetowej - tekstu lub grafiki w jakiejkolwiek formie jest zabroniona bez pisemnej zgody właściciela. Nie ponosimy odpowiedzialności za mogące występować (chociażby z powodu używania różnych monitorów) różnice kolorystyczne pomiędzy zamieszczonymi grafikami, a faktyczną kolorystyką wyrobów. "